Lista dyskusyjna wspólnoty Dom na skale.
https://groups.google.com/.../dom_na_skale
Diakonia modlitwy
https://groups.google.com/.../dns-modlitewna

Czuwanie adwentowe 1.12.2018

 

W sobotę 1 grudnia dużo się działo w naszej Wspólnocie.

 

Najpierw odbyło się spotkanie Szkół Nowej Ewangelizacji z okazji święta Patronalnego św. Andrzeja. W spotkaniu brały udział osoby z pięciu Szkół Ewangelizacji : z Opola, Gostynia, Leszna, Ostrowa Wielkopolskiego i Wrocławia. Wspólny czas rozpoczął się modlitwą, były też animacje, poczęstunek i rozmowy. Dzieliliśmy się ze sobą głównie na temat owoców ostatniego roku oraz jakie mamy plany na nadchodzący rok.

 

Następnie w kościele św. Piotra i św. Pawła wspólnie ze wszystkimi zgromadziliśmy się na czuwaniu adwentowym.

Był to czas modlitwy, w której Jezus prowadził i uzdalniał nas do radosnego przeżywania nadchodzącego adwentu.

 

„Adwentowe czuwanie, które miało miejsce w sobotę 1 grudnia, było dla mnie wyjątkowym czasem łaski. Było to ucztowanie z ludźmi z naszej Wspólnoty i kilku innych Szkół Ewangelizacji, wypełnione dobrymi rozmowami i budowaniem relacji, jak również przepysznym poczęstunkiem dla ciała. 

Nasze dusze mogły także nakarmić się Słowem Bożym oraz pięknym i radosnym uwielbieniem Jezusa, dla którego się tam zebraliśmy.

Ks. Piotr zaprosił nas, żebyśmy pozwolili działać w sobie Duchowi Świętemu pewni, że w naszych życiach Bóg jest obecny i realizuje konkretny plan, dający nam rozwój, zmianę myślenia, stawiający przed nami czasem trudne wyzwania; żebyśmy więcej słuchali, aby odkryć w sobie to Boże działanie.

Obyśmy w czasie tego oczekiwania na Boże Narodzenie usłyszeli, co Pan chce nam powiedzieć!”

Basia

 

 „Czuwanie było czasem, w którym mogłem poczuć jedność z innymi na modlitwie. W świętowaniu uczestniczyło sporo osób, których wcześniej nie znałem, a mimo to czułem, że Pan nas wszystkich jednoczy. Wiem, że wszyscy, tak jak ja, czekają z radością na powtórne przyjście Jezusa.”

Paweł.