Lista dyskusyjna wspólnoty Dom na skale.
https://groups.google.com/.../dom_na_skale
Diakonia modlitwy
https://groups.google.com/.../dns-modlitewna

Koncert „W Niebo Głosy”

Dnia 15 czerwca, w Uroczystość Bożego Ciała oraz w 20 rocznicę Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu, mieliśmy okazję spotkać się na Placu Wolności. „W Niebo Głosy" – to publiczne święto uwielbienia Jezusa. Był to czas, gdzie mogliśmy doświadczyć spotkania z żywym Bogiem. Jak podkreślił ks. Piotr Wawrzynek „wiara to nie wiedza, ale doświadczenie spotkania z Bogiem - Osobą."

Koncert „W Niebo Głosy” zgromadził tłumy Wrocławian. Cieszy to tym bardziej, że był to pierwszy taki koncert w naszym mieście. Wśród uczestników wydarzenia można było odnaleźć osoby młode, rodziny z dziećmi, a także osoby starsze.

Podczas koncertu były wykonywane bardziej i mniej znane pieśni religijne. Można było usłyszeć zespół N.O.E, artystów z Inicjatywy Muzycznej „Wrocław Wielbi" oraz chóru „Młodzi Młodym".


Poniżej świadectwa uczestników koncertu.


Osobiście to wydarzenie zbudowało we mnie na nowo wiarę w żywy Kościół i jego wspólnotę. Szczególnym doświadczeniem było wspólne uwielbienie Jezusa w centrum miasta przed Najświętszym Sakramentem. Cieszę się ogromnie, że mogłam publicznie wyznać wiarę. Miałam doświadczenie łaski pokoju i jedności we wspólnocie zgromadzonej podczas koncertu. Było to prawdziwe święto radości.
Monika


Niesamowite przeżycie! Staliśmy na jednym z placów Wrocławia - nie byle jakim, bo Placu Wolności i śpiewaliśmy Bogu w niebogłosy - ze wszystkich sił, gorącym sercem, całą duszą! Przepięknie. Przyszedł do nas Jezus w Najświętszym Sakramencie! Wiedziałam, że nasz Pan się cieszy, błogosławi nam i obdarowuje każdego z osobna. Doświadczyłam szczęścia i szczególnej jedności z ludźmi zebranymi na placu. Ogarnęła mnie wielka radość! Czułam wolność w Bogu.
Iwona

 


Autor zdjęć: Anna Gocał

Więcej zdjęć na stronie „Gościa Wrocławskiego”
http://wroclaw.gosc.pl/gal/spis/3978680.WNieboGlosy