Lista dyskusyjna wspólnoty Dom na skale.
https://groups.google.com/.../dom_na_skale
Diakonia modlitwy
https://groups.google.com/.../dns-modlitewna

Nowe Życie - luty 2016, Żerniki Wroc.

W dniach 27-29 lutego 2016 roku w Żernikach Wrocławskich odbył się kurs "Nowe Życie". W kursie uczestniczyło łącznie 59 osób. Kurs został poprowadzony przy dużym zaangażowaniu osób z żernickiego oddziału wspólnoty "Dom na Skale".

Podczas kursu mogliśmy doświadczyć miłości Boga Ojca oraz zbawienia poprzez spotkanie z Jezusem zmartwychwstałym. Umocnieni Duchem Świętym wróciliśmy do domów, by żyć nowym życiem danym nam przez Pana.

 

Przyjechałam na kurs z rezerwą, trochę z niechęcią, bo mniej więcej wiedziałam o czym będzie mowa, ale modliłam się o owoce kursu, o otwarcie serca.

To prawda, ze mamy się ciągle nawracać, ciągle zmieniać swoje myślenie. Nie da się tego zrobić raz, i że to niby wystarczy na całe życie.

Doświadczyłam tego wybrania przez Boga, że On kocha, prowadzi, że jestem Jego umiłowanym dzieckiem. Doświadczyła też tego, że Bóg chce działać w naszym życiu. Trzeba tylko, albo i aż otworzyć serce. Po kursie mam przekonanie, że jestem kochana, że w tej drodze nie jestem sama, że mam potrzebne środki, łaskę i dary. Wiem też, że nie będzie łatwo. „Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia”.

Elżbieta  lat 24

 

Udział w kursie „Nowe Życie” nadał mojemu życiu nowy kurs, a właściwie pomógł mi wrócić na obrany kurs, którym jest droga do Jezusa w powołaniu. Ożywił mojego ducha i wzmocnił siły do tego, by iść do ludzi i wołać: Bóg jest pełen miłości. Niemalże krzyczeć: ludzie przyjmijcie ten dar! Tak zupełnie za darmo. Chwała Pan za wielki dzieła jakie dokonuje w moim życiu. Nie ma nic piękniejszego od stałych powrotów pod krzyż Jezusa, gdzie jest źródło zbawienia. W mocy krzyża moja siła do bycia na miarę Chrystusa. Amen

Iwona 42 lata

 

Słowa, które usłyszałem w czasie „poznania” osób modlących się nade mną dały mi nadzieję, że Pan Bóg mi pomoże w trudnych chwilach. Radość, którą zobaczyłem w życiu różnych osób prowadzących konferencje oraz ich osobiste relacje pokazały, że odnowienie mojej wiary to jedyna droga dla mojego życia.

Piotr lat 28

 

Jezus stał się dla mnie drogą i prawdą. Chciałbym wzmacniać to postanowienie we wspólnocie „Dom na Skale”.

Marcin lat 37

 

Poczułam w sercu i w głowie jasność, uwierzyłam, że Bóg mnie kocha i ma dla mnie wspaniały plan. Przede wszystkim zniknął lęk przed przyszłością, zły i brudny obraz samej siebie.

Prosiłam Boga o jakieś „wow”, bo widziałam, ze On mnie chce na tym kursie i dostałam to „wow”. Teraz wiem, że chcę iść za Jezusem, i że modlitwa ma moc! Po wielu latach poza kościołem i bez Boga wreszcie chcę przystąpić do sakramentu pojednania i przyjąć Eucharystię.

Joanna lat 28

 

Poczuła jak pęka moja skorupa, moje mury, moje rządy. Spadły ze mnie łańcuchy, kamienie. Czuję ogromną ulgę – czuję, że teraz dopiero otworzyłam moje serce, umysł. W ogóle jestem otwarta na działanie Boga w moim życiu, na Zycie z Bogiem, zaufanie Jezusowi. Ufam Jezusowi, że On będzie mnie prowadził drogą do siebie. Oddałam całkowicie Jemu moje życie.

Marysia lat 49