Lista dyskusyjna wspólnoty Dom na skale.
https://groups.google.com/.../dom_na_skale
Diakonia modlitwy
https://groups.google.com/.../dns-modlitewna

Nowa Pięćdziesiątnica - 2016, Wrocław

IMG 20160131 102444 HDR

W dniach 29-31.01.2016 we Wrocławiu, w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej odbył się kurs Nowa Pięćdziesiątnica. Razem z ekipą w kursie uczestniczyło blisko 70 osób. Wspólnie mogliśmy uwielbiać Jezusa, odkrywać piękno modlitwy charyzmatycznej: wspólnotowej, a także osobistej. Poznaliśmy także, że to Duch święty jest najlepszym prowadzącym każdą modlitwę, i to dzięki Niemu może być zrealizowane pragnienie Ojca, by Jezus był uwielbiony. Chwała Panu, który działał wśród nas z wielką mocą!

Po raz pierwszy dowiedziałam się, o co chodzi w modlitwie uwielbienia – dotychczas miałam w sobie ogromny bunt przed taką formą modlitwy, nie potrafiłam się na niej skupić, nie chciałam „machać rękami”- bo po co?!, nie wiedziałam co mam w ogóle robić- skoro nawet żadna pobożna myśl mi nie przychodziła do głowy, tylko same rozgoryczenia i analizowanie problemów całego dnia, tygodnia. Tutaj przeżyłam tę modlitwą naprawdę! Choć jeszcze mam mur przed oczami, zbudowany z „moich” problemów i problemików , już potrafię sercem wierzyć i ustami wyznać „bądź uwielbiony Panie”. Cudowna sprawa! Chwała Panu!
Ania, 27

 

IMG 20160129 194741 HDR

Myślę, że dobrze przeżyłem kurs, chociaż nie było to związane z żadnym specjalnym, spektakularnym, namacalnym dotknięciem mnie. Myślę, że jeszcze bardziej wiem, jak ukierunkować moja modlitwę. Jeszcze bardziej znam wagę modlitwy. Zapewne będziemy czerpać z tego doświadczenia przy prowadzeniu modlitwy na spotkaniach wspólnotowych.
Maciej, 26

Jezus objawił mi bardzo wyraźnie wolę Ojca, której wcześniej nie dostrzegałam lub zaniedbywałam. Zobaczyłam, że nie kocham prawdziwie Boga, gdyż modlitwę wielokrotnie traktowałam instrumentalnie, w centrum stawiając swoje sprawy i problemy. Jezus otworzył mi oczy, że uwielbienie Go jest pragnieniem samego Boga. Duch Święty rozpalił rozpalił moje serce pragnieniem nie tylko modlitwy ale także zrozumienia, czym ona tak naprawdę jest. Przepełniła mnie także ogromna wdzięczność za wspólnotę, którą Bóg mi dał w celu mojego wzrostu i nauki miłości. Zapragnęłam też szczerze słuchać Boga, starać się Go coraz bardziej rozumieć. Doświadczyłam też radości z pełnienia woli Bożej. Podczas uwielbienia czułam autentycznie, że Bóg się bardzo cieszy, że taka modlitwa jest mu miła. Jak zwykle Bóg zaskoczył mnie swoim działaniem. Dziękuje Tobie, Ojcze!
Marta, 25

IMG 20160130 162238 HDR

Podczas kursu Nowa Pięćdziesiątnica przekonałam się o mocy i sile Ducha Świętego i utwierdziłam się w tym, że muszę zawsze prosić o Jego przyjście, umocnienie i prowadzenie oraz o tym, jak ważna jest postawa posłuszeństwa i otwartości na Jego działanie (np. poprzez słuchanie i pozwolenie Mu na to, by mówił i działał we mnie). Doświadczyłam także obecności Boga we mnie i silnego przekonania, że chce uczynić mnie narzędziem w realizacji Jego planu. Doświadczyłam także ogromnej mocy modlitwy uwielbienia, której jedynym celem było otoczenie Jezusa chwałą- odczułam wolność, pokój i radość z faktu, że Bóg jest i że mogę Go uwielbiać.
Marta, 24