Lista dyskusyjna wspólnoty Dom na skale.
https://groups.google.com/.../dom_na_skale
Diakonia modlitwy
https://groups.google.com/.../dns-modlitewna

Emaus - maj 2015 - Kraków

 

W dniach 29-31 maja 2015 roku w klasztorze oo. Redemptorystów na krakowskim Podgórzu odbył się kurs "Emaus". Nasza Szkoła została zaproszona tam przez środowisko tworzone przez członków Szkoły Nowej Ewangelizacji "Sursum Corda" w Krakowie oraz wspólnotę "Redemptor". W kursie uczestniczyły 63 osoby. To był już trzeci kurs, jaki Pan dał nam wspólnie przeżyć w tamtym miejscu.

Na kursie mogliśmy odkryć Jezusa obecnego w swoim Słowie. On pokazywał nam siebie - Mesjasza i Zbawiciela. Pokazywał, że - tak jak uczniów z Emaus - chce nas prowadzić i uzdrawiać.

Chwała Panu za wszystkie owoce tego czasu!

 

Chcesz się dowiedzieć, co na temat kursu mówią jego uczestnicy? Kliknij przycisk poniżej!

Pan Bóg w dalszym ciągu działa w moim życiu i wskazuje drogi oraz czego ode mnie oczekuje. A oczekuje tego, czego najbardziej się obawiałam. Żebym głosiła Jego Słowo. Kiedy zaufałam Mu w 100% i uznałam za swojego Pana, obiecałam wypełniać Jego wolę. Wierzę, że jeśli czegoś ode mnie wymaga uzdolni mnie do tego i właśnie to zrozumiałam podczas przeżywania tego kursu. Chcę być jak Ci dwaj wracający z Emaus do Jerozolimy, by wszystkim mówić o Pani i co dla nas uczynił.

Gabriela

 

Ogromną łaską wyniesioną z tego kursu jest poczucie, że Słowo Boże jest dla mnie  i że jestem w stanie Je zrozumieć i dzielić się Nim z innymi.

Uczestnik kursu Emaus

 

Owocem kursu Emaus jest to, że chcę nie tylko więcej czytać Słowo Boże, ale głębiej wnikać w Jego treść, badać Je, jeszcze bardziej Je pokochać by móc dzielić się Nim z innymi.

Joanna

 

 

Kurs Emaus był dla mnie taką perełką, z którą przeszłam drogę z Jerozolimy do Emaus i z powrotem. Moje serce pałało w drodze, kiedy spotkało Jezusa Słowo. Już dziś mogę zaświadczyć, że pozwoliłam się przyłączyć do uczniów z Emaus i wracam radośnie do Jerozolimy, mojej Jerozolimy jaką jest wspólnota SNE, aby dalej nieść to Słowo braciom. Chwała Panu! Alleluja! Amen.

Dorota

 

Podczas kursu doświadczyłam, że Pan idzie ze mną, obok mnie, przyłącza się do mnie. Pragnie, abym wróciła do Jerozolimy i zbudowała tam Jego świątynię. Jego świątynia będzie budowana wraz z innymi, których On mi dał. Mamy do jej budowania wszystkie potrzebne narzędzia. Dziękuję.

Uczestniczka kursu Emaus

 

Jezus Słowo przyszedł do mnie z napomnieniem, że On chce rządzić moimi myślami, chce je w jakiś sposób porządkować. Podczas tego kursu nie było fajerwerków, było spokojne kroczenie po drodze mojego życia. Zobaczyłam, że Jezus chce dawać mi poczucie bezpieczeństwa, którego teraz mi brakuje. W perle, którą dostałam przypomniał mi o sobie, o fragmencie, który sześć lat temu mocno towarzyszył mi w drodze wiary, że On posyła przede mną Anioła, aby ten doprowadził mnie do miejsca, które jest mi przeznaczone. Ufam, że tak będzie niezależnie od tego jak teraz jest. Zatęskniłam za możliwością posługiwania na kursach.

Agata