Lista dyskusyjna wspólnoty Dom na skale.
https://groups.google.com/.../dom_na_skale
Diakonia modlitwy
https://groups.google.com/.../dns-modlitewna

Kurs HISTORIA ZBAWIENIA

W dniach od 2 do 5 lipca w Sadowie koło Ostrowa Wielkopolskiego miał miejsce kurs Historia Zbawienia. Jest to piąty kurs programu formacji SESA. Dyrektorem kursu była Małgorzata Gniazdowska z SNE w Lesznie, a członkami ekipy osoby z SNE we Wrocławiu i Kaliszu (Ostrowie). W sumie w kursie uczestniczyło 38 osób. Poniżej krótkie świadectwa uczestników.

  • Kurs pokazał mi, że moja historia zbawienia jest bardzo bogata i różnorodna. Mam tożsamość, z którą potrafię i chcę się identyfikować. I, że Jezus jest tym, na Którego czekam z utęsknieniem. (Kasia, 32 lata)

 

  • Zrozumiałam, jak częsta jest moja niewierność w stosunku do Boga, a On jej nie pamięta. Ważniejsza jest dla Niego moja wierność i ciągle muszę Mu za to dziękować. Czytając dotąd Stary Testament traktowałam go jak opis historii Izraela- Narodu Wybranego przez Boga. Kurs otworzył mi oczy na zazębianie się tamtej historii z historią mojego życia i, że ja sama jestem jej częścią. (Bożena, 68 lat)
  • Zobaczyłam, że wszystko co dzieje się w moim życiu na sens, że Pan prowadzi nawet wtedy, gdy wydaje mi się, że nic nie da się zrobić, gdy wszystkie plany się rozpadają. Bo gdyby w pewnym momencie moje plany się nie rozpadły - dziś nie byłoby mnie na kursie, w ogóle nie wiadomo, gdzie bym była. (Marta, 29 lat)
  • Kurs Historia Zbawienia pozwolił mi jeszcze bardziej zobaczyć, że Historia Zbawienia jest moją własną historią. Dzięki przypomnieniu ważnych postaci Starego Testamentu zobaczyłam i zrozumiałam, że na różnych etapach mojego życia mogę upodabniać się do każdej z przedstawionych postaci, ponieważ w swoim życiu doświadczyłam podobnych sytuacji, przez które prowadzi mnie Kyrios. W swoim życiu miałam kilka trudnych i bolesnych momentów związanych, czy to z moimi chorobami, prześladowaniem, czy chorobą osoby mi bliskiej. Na początku buntowałam się, zadawałam pytania, nie rozumiałam dlaczego to dzieje się akurat w moim życiu. Dziś, po Historii Zbawienia widzę, wiem i wierzę, że szczególnie to, co wydarzyło się w przeszłości w moim życiu jest częścią Bożego planu dla mnie, mojej Historii Zbawienia. (Daria, 24 lata)
  • Mimo, że historia mojego życia jest długa, to jednak wiele się tutaj nauczyłem. Jeszcze bardziej utwierdziłem się w przekonani, że Jezus Pan mnie powołuje do tego, abym był Jego wiernym uczniem - misjonarzem. (Stanisław, 71 lat)
  • Tylko trwając w bliskiej relacji z Jezusem, mogę osiągnąć cel - życie wieczne. Mam swój udział w Historii Zbawienia. W Jezusie jestem nie tylko zwycięzcą, ale dziedzicem Królestwa Bożego. Bardziej zrozumiałam Stary Testament i zostałam zachęcona, aby dogłębniej "przyjrzeć" się mu. Kurs rozpalił na nowo nadzieję, że z Bożą pomocą jestem w stanie przejść przez pustynię mojego życia i trudności, aby na nowo podbić Ziemię Kanaan. Pokazał, to znaczy uświadomił, że każda ciemność w moim życiu miała sens. Teraz jeszcze nie wszystko rozumiem, ale mocno wierzę, że Bóg wyprowadził i nadal wyprowadza z tego dobro. W Jezusie wszystko jest nowe! (Aga, 31 lat.)
  • Kurs pomógł mi uświadomić sobie moje miejsce w Historii Zbawienia. Zaakceptować moją historię życia jako część planu Boga dla mnie i mojej rodziny. I tak, jak Dawid, który zgrzeszył, a otrzymał przebaczenie, tak ja dostępuję przebaczenia. I oczekuję, że Bóg będzie błogosławił, przemieni owoc mojego grzechu w dobro. (Beata, 36 lat)